دانستنی های مهم در مورد تغذیه حیوانات خانگی

دانستنی های مهم در مورد تغذیه حیوانات خانگی

دانستنی های مهم در مورد تغذیه حیوانات خانگی

سگ ها و گربه ها به بیش از سی نوع ماده ضروری مانند پروتئین ها و آمینو اسیدها, اسیدهای چرب ضروری و مواد معدنی احتیاج دارند. اکثر غذاهای حیوانات در فروشگاه ها بر اساس مارک تجاری, ویژگی ها, گران و ارزان بودن و شرکت های معتبر انتخاب می شوند. حیوانات هم مانند انسان ها به یک سری مواد مغذی نیاز دارند که هم بر روی طول عمر آنان و هم سالم ماندن تاثیر به سزایی دارد. مقوی بودن و پرهیز از غذاهای کم کیفیت یکی از بهترین راه های سالم ماندن حیوانات و علاقه مندی شما به حیوان خانگیتان می باشد.

بیشتر غذاهای بسته بندی شده حیوانات مملو از فیلرها مواد افزودنی و نگه دارنده هستند که مطمئنا دوست ندارید به شکم حیوان شما راه پیدا کنند. حیوانات در صورت استفاده از پروتئین, چربی های سالم, امگا3 و پروبیوتیک ها بسیار سالم هستند, سبزیجات گرچه خواص خیلی زیادی برای حیوانات ندارند اما به دلیل داشتن فیبر بالا گزینه خوبی هستند. این روز ها برخی دامپزشکان توصیه می کنند که غذای سگ ها به طور متوسط باید دارای 50 درصد سبزیجات ، 40 درصد گوشت و 10 درصد غلات باشد . در کل حیوانات به ترکیبی از پروتئین, کربوهیدرات و چربی ها احتیاج دارند.

غذاهای حیوانات در آمریکا در سطح فدرال و ایالتی و همچنین توسط سازمان غذا و دارو کنترل می شوند. وقتی بسته بندی غذاها رو نگاه می کنید بر اساس وزنشان, مواد تشکیل دهنده را می نویسند یعنی مثلا آب که حجم بیشتری دارد در لیست جایگاه اول را داشته و سپس مواد دیگر با حجم کمتر.

 

تغذیه حیوانات خانگی با سویا

سویا به دلیل افزایش پروتئین و حفظ بافت, ماده تشکیل دهنده بسیار از غذا های حیوانات است. همچنین اضافه کردن سویا به جای گوشت و تخم مرغ, گزینه به صرفه تری از نظر اقتصادی برای افزایش پروتئین محصول می باشد. اکثرا سگ ها می توانند سویا را هضم و تحمل کنند اما بعضی از آن ها قادر به هضم و نبوده و مشکلاتی از قبیل نفخ و سوء هاضمه پیدا می کنند.

 

تغذیه حیوانات خانگی با چربی حیوانات

این گزینه ارزان ترین و در نتیجه کم کیفیت ترین نوع چربی موجود در بازار می باشد. چربی حیوانات در خوراک هم از منابع ناشناس تهیه می شوند و در هر مارک تجاری فرق می کنند. توصیه میشود این نوع خوراکی را حتما از فروشگاه های معتبر پت شاپ تهیه کنید.

 

افزودنی های BHT و BHA

این ها مواد نگه دارنده ای هستند که در غذای حیوانات به وفور یافت می شوند. این مواد در بدن حیوانات می توانند تجمع پیدا کنند به دلیل اینکه حیوانات خانگی بر خلاف انسان ها رژیم غذایی گسترده ای ندارند و هر روز یک نوع غذا را می خوردند.

 

تغذیه حیوانات خانگی با فیلر ها

متداول ترین فیلر ها در غذای حیوانات ذرت و گندم می باشند. حیوانات گوشت خوار نباید زیادی از این دو محصول استفاده کنند، اما این محصولات باعث می شود تولید کنندگان, غذای ارزان تری تهیه کنند. هضم این محصولات برای حیوانات سخت بوده و به مقدار کافی سیرشان نمی کند بنابراین باید مقادیر بیشتری از این محصولات را استفاده کنند تا سیر شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *