آشنایی با سگ ها و ویژگی زندگی آنها

آشنایی با سگ ها و ویژگی زندگی آنها

آشنایی با سگ ها و ویژگی زندگی آنها

توله سگ تازه متولد شده بعد از مدت کوتاهی از تولد رشد کرده و به یک سگ بالغ تبدیل می شود. به طوری که در سنین بین 3 تا 5 سالگی شما می توانید یک سگ بالغ را مشاهده کنید که فعال ترین دوره زندگی خود را در این سنین میگذراند. دوران بلوغ این حیوان مدتی طولانی طول میکشد. از سن 7,8 سالگی کم کم حالت افتادگی و کاهش فعالیت در آنها دیده می شود. سگ هایی که به این سن رسیده اند محیطی آرام و راحت را برای خود ترجیح میدهد و بیشتر آنها در این زمان در حال استراحت و خواب هستند, بخصوص در زمستان ساعت ها در محیط های گرمی چون کنار رادیاتور استراحت کرده یا خواب هستند.

سگ های پیر دچار کاهش  حس شنوایی و یا نا شنوایی می شوند. بیشتر آنها دچار آب مروارید, ریزش دندان ها و بزرگی پروستات که باعث اشکال در دفع ادرار می شود شده و ممکن است ویژگی های رفتاری آنها تغییر کند. نسبت به گذشته بیشتر لجاجت می کنند و نسبت به عادت های روزانه خود بیشتر وابستگی نشان می دهند.

 

بالغ شدن سگ

بالغ شدن سگ های ماده معمولا در حدود سن 6 ماهگی اتفاق می افتد. نژادهای کوچک تر زودتر بالغ شده و وارد دوره استرس میشود. حتی بعضی از نژادهادر سن 4 ماهگی اولین سیکل پریود خود را می گذرانند. از سوی دیگر, ممکن است نژادهای بزرگ سگ تا سن 2 سالگی هم اولین پریود را تجربه نکنند.

به طور متوسط این اتفاق دوبار در سال یا هر 6 ماه یک رخ میدهد. همچنین هر سگ نسبت به سگ دیگر متفاوت است. بعضی از سگ ها زمانی بین 18 ماه تا 2 سال برای رسیدن به سیکلی منظم, احتیاج دارند.

پیشنهاد میکنم از محصول روغن ماهی تایتان دیدن کنید.

 

طول عمر سگ

متوسط طول عمر این حیوان با وفا بین 18 تا 20 سال می باشد. البته طول عمر این حیوان به فاکتورهای مختلفی ازقبیل نژاد, وضعیت بهداشت محیطی که در آن زندگی میکند, نحوه تغذیه و عوامل دیگری بستگی دارد. نژادهایی مانند اشپیتز و فکس تریر مدت طولانی یعنی 18 تا 20 سال عمر میکنند و نژاد هایی مانند باکسر و ژرمن شپرد طول عمری تا 12یا13 سالگی دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *