وسایل مورد نیاز سگ

وسایل مورد نیاز برای نگهداری از سگ

هنگامی که توله سگی را به عنوان عضو جدید به خانه می آورید احتیاج به لوازمی دارد که بسیار پرکاربرد هستند. بنابراین خرید لوازم مورد نیاز سگ خانگی اهمیت ویژه ای دارد. یکسری از لوازم مورد نیاز جزء اصلی ترین وسایل محسوب می شوند و تهیه آن ها باید در الویت قرار گیرد.

انواع وسایلی که باید برای سگ خانگی تهیه کنیم

خرید غذای سگ

از جمله وسایل مورد نیاز سگ، غذای آنها می باشد معمولا اولین دغدغه صاحبان حیوانات خانگی بعد از ورود آنها به خانه، غذا دادن به سگ خود می باشد، بهترین غذا برای سگ خانگی، غذای خشک است. غذای خشک به دو دسته ی پرمیوم به معنای خوش خوراک و سوپر پرمیوم یعنی بسیار خوش خوراک تقسیم می شوند.

غذای خشک

غذای خشک با برندهای متفاوتی در فروشگاه های حیوانات وجود دارد انتخاب برند غذای خشک برای سلامت سگ شما بسیار اهمیت دارد بسیاری از برندهای موجود در بازار با اینکه بسیار خوش خوراک هستند در کنار خوش خوراکی بسیار پرچرب بوده و ارزش غذایی پایینی دارند غذای خشک چرب به سرعت روی کبد حیوان تاثیر می گذارد، کبد چرب باعث کوتاهی عمر آنها می شود.

ظرف غذای مناسب سگ

یکی دیگر از لوازم مورد نیاز سگ، ظرف غذای او می باشد.توجه داشته باشید که ظرف آب و غذای حیوان شما باید از جنس استیل و یا لاتکس باشد. ظروف غذای حیوانات به نحوی طراحی شده است که سگ نتواند آن را برگرداند و یا روی زمین سر بخورد.

ظرف غذای سگ

جای خواب مناسب سگ

سگ شما در خانه نیاز به جایی برای استراحت دارد که بداند متعلق به خودش است. جای خواب سگ شما باید متناسب با وزن او انتخاب شود و در گوشه ای از خانه قرار گیرد. سگ‌ها عاشق داشتن محلی برای پنهان شدن هستند آن‌ها دوست دارند در مکانی مخصوص خودشان احساس امنیت و راحتی داشته باشند. سگ ها علاقه دارند اسباب بازی و استخوان های خوراکی خود را به درون جای خواب خود ببرند و مشغول خوردن و استراحت شوند آنها از کوچکی باید به جای خواب خود عادت کنند.

جای استراحت سگ

 لباس سگ

بسیاری از صاحبان سگ تصور میکنند که لباس سگ در دسته خرید لوازم مهم سگ خانگی قرار نمی گیرد و جنبه فانتزی دارد ولی سگ ها هنگامی که با انسان ها در دمای خانه زندگی می کنند، خلق و خوی انسان ها را گرفته و دمای بدنشان با دمای مناسب خانه تنظیم می شود. در فصل زمستان هنگامی که از خانه بیرون میروید به دلیل سرمای هوا پوشاندن لباس گرم به تن سگ خود بسیار ضرورت دارد. لباس سگ او را از گزیدن حشرات و امان بودن بدن او از برخورد با خار و خاشاک در طبیعت ایمن می کند.

لباس سگ

انتخاب قلاده مناسب سگ

در موضوع لوازم مورد نیاز سگ ها انتخاب قلاده برای کنترل سگ خانگی بسیار حائز اهمیت است و یکی از مهم ترین لوازم برای خرید محسوب می شود. قلاده ها مدل ها و کاربرد های متفاوتی دارند جنس قلاده ها به نوع نژاد سگ و سلیقه صاحب او بستگی دارد بنابراین هنگام خرید قلاده برای سگ خود لازم است دقت لازم را داشته باشید.

قلاده ها انواع مختلفی دارند نکته بسیار مهم این است که سگ نحوه راه رفتن خود را با قلاده می آموزد پس قلاده ای خریداری کنید که سگ شما در آن احساس راحتی داشته باشد.

قلاده سگ

قلاده های تربیتی برای سگ های نژاد بزرگ مانند ژرمن، پیت بول و غیره… مناسب است.

قلاده های فنری نیز برای راحتی سگ ساخته شده است به این صورت که ۳ الی ۴ سانتی متر خاصیت ارتجاعی دارد و به گردن سگ آسیب نمیرساند.

قلاده های ضد پارس که به صورت شوکی عمل می کنند نیز در دسته قلاده های مضر برای سگ می باشند. پارس سگ علت های گوناگونی دارد که میتوان با آموزش صحیح و ایجاد امنیت و آرامش برای سگ، از پارس کردن زیاد سگ جلوگیری کرد. قلاده  ضد پارس با هر بار پارس کردن شوک به گردن سگ وارد می کند که این به سلامت حیوان صدمه میزند.

خرید اسباب بازی سگ

سگ ها باید در طول روز انرژی خود را به صورت های مختلفی تخلیه کنند تا برای صاحبان خود مزاحمتی ایجاد نکنند بهترین وسیله برای کاهش انرژی سگ، داشتن اسباب بازی های متنوع برای او می باشد. سگ ها به اسباب بازی های پولیشی و پارچه ای علاقه زیادی دارند. هیچ وقت از اسباب بازی های پلاستیکی نا مرغوب برای سگ خود استفاده نکنید. بهترین جنس پلاستیک، نوع لاتکس است که قابل هضم بوده و بلعیدن آن توسط سگ مشکلی به وجود نمی آورد.

اسباب بازی سگ

توپ هایی که درون آنها خوراکی تشویقی قرار میگیرد نیز برای سگ بسیار لذت بخش است دقت کنید که سگ شما با وسایل نوک تیز و بسیار کوچک بازی نکند. اگر بعد از مدتی سگ شما علاقه اش نسبت به اسباب بازی هایش کمتر شد یک هفته اسباب بازی او را از چشمانش دور نگه دارید و بعد از آن مجدد به او برگردانید. برای سگ خود مشخص کنید که فقط می تواند با اسباب بازی های خودش بازی کند و آنها را گاز بگیرد. باید بداند که دست و پای شما اسباب بازی او نیست و اجازه گاز گرفتن آن ها را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *