محل خواب مناسب برای گربه

محل خواب مناسب برای گربه

تشک و باکس گربه

محل خواب حیوانات نیز مانند واکسیناسیون ،غذا و سایر مراقبت ها لازم و ضروری است و صاحبان حیوانات خانگی باید به تهیه خانه و باکس برای حیوان خود توجه داشته باشند که جای خواب حیوان مناسب با جثۀ آن باشد. قبل از خرید و انتخاب رختخواب باید بدن گربه خود را اندازه بگیرید و سپس اقدام به خرید تشک و تخت مناسب برای او کنید. اغلب حیوانات خانگی دوست دارند کنار صاحب خود بخوابند با توجه به این نوع رفتار اگر گربه شما از تخت خواب استقبال نکرد با قراردادن جای خواب او کنار محل خواب خود می توانید او را تشویق به خوابیدن در آن نمایید.

جای خواب مناسب گربه

ویژگی های باکس گربه

شاید از نظر شما نیازی به تهیه باکس برای گربه نباشد اما توجه داشته باشید که گربه‌‍‌ها غیرقابل پیش بینی هستند و هرچقدر در خانه آرام باشند درمواجهه با محیط بیرون ممکن است رفتار متفاوتی داشته باشند، گربه‌ها برخلاف چیزی که نشان میدهند زود میترسند و ممکن است صدای بوق ماشین که برای ما عادی میباشد باعث وحشت گربه شود و ازترس فرار کند بنابراین تهیه باکس برای امنیت و محافظت گربه شما لازم است حتی زمانی که به پزشک مراجعه میکنید گربه خود را درون باکس قرار دهید،در بسیاری از کشورها این قانون وجود دارد که اگر گربه داخل باکس نباشد او را پذیرش نمی کنند.

باکس گربه

جنس باکس گربه

باکس گربه باید محکم و بادوام باشد و اندازه‌ آن هم باید متناسب با جثه گربه شما انتخاب شود جنس باکس بستگی به خلق و خوی گربه‌ شما دارد اگر گربه آرامی دارید می‌توانید از ساک و باکس‌های پارچه‌ ای و نایلونی استفاده کنید اما اگر گربه‌ شما پرانرژی است پیشنهاد ما باکس پلاستیکی محکم با درب فلزی می باشد. توجه داشته باشید باکسی که خریداری میکنید خیلی بزرگ و یا خیلی کوچک نباشد باکس خیلی بزرگ باعث تکان خوردن زیاد گربه شما میشود و ممکن است صدمه ببیند مخصوصا با تکان ماشین و به همین دلیل برای گربه راحت و امن نیست.

اندازه باکس گربه

باکسی را خریداری کنید که ۱.۵ برابر بزرگتر از گربه شما باشد تا بتواند به راحتی درون آن دراز بکشد، بدون قوز کردن بایستد و بتواند بچرخد. اگر بخواهید گربه‌ را به مسافرت ببرید و باید چند ساعتی درون باکس خود باشد پس باید فضای کافی برای قراردادن ظرف غذا و آب برای او وجود داشته باشد.

باکسی بخرید که به اندازه یک گربه بالغ باشد حتی اگر شما بچه گربه دارید موقع خرید باکسی را تهیه کنید که برای زمان بزرگسالیش هم مناسب باشد البته باکس خیلی بزرگ نخرید در این صورت، برای اینکه فضای باکس برای بچه گربه‌ مناسب باشد می‌توانید داخل آن یک پتوی نازک یا حوله تا کنید تا فضای امنی برای گربه ایجاد کنید. فراموش نکنید که برای هر گربه یک باکس جداگانه لازم است حتی اگر گربه‌های شما باهم رابطه خوب و صمیمانه‌ ای دارند هیچ‌ وقت آنها را با یک باکس حمل نکنید چون این کار باعث افزایش استرس و اضطراب آنها می شود رعایت این موضوع برای امنیت و سلامت گربه‌ها لازم است.

انتخاب  یک باکس نایلونی ،ساک پارچه‌ ای نرم و همینطور کوله ‌پشتی برای گربه‌های آرام مناسب است ولی برای همه گربه‌ها توصیه نمیشود این نوع باکس‌ها خیلی سبک هستند و تنوع ظاهری زیادی هم دارند و به همین دلیل طرفداران خاصی را شامل میشوند. موقع خرید حتما چند کتاب یا جسم سنگین داخل ساک یا کوله ‌پشتی بگذارید تا مطمئن شوید که تحمل وزن گربه را دارد همینطور دقت کنید که این نوع باکس و ساک تهویه مناسب داشته باشد و به راحتی با فشار گربه باز نشود و به اندازه کافی محکم باشد.

آماده کردن گربه برای خواب آرام

سعی کنید گربه خود را در طول روز فعال نگه دارید تا شب به یک گربه خواب آلود تبدیل شود، در طول روز با او بازی کنید یا با هم به پیاده روی بروید یا با خرید اسباب بازی های مخصوص برای او یک سرگرمی ایجاد کنید توجه کنید که اسباب بازی مانع ارتباط شما با او نشود. معمولا در طول ۲۴ ساعت شبانه روز، گربه بالغ ، ۱۶ ساعت را می خوابد. این مقدار خواب روزانه در گربه ها طبیعی است. البته ساعات خواب روزانه در بچه گربه ها از ۱۶ ساعت نیز بیشتر است.

خواب گربه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *