لوازم آرایشی و بهداشت حیوانات خانگی

لوازم آرایشی و بهداشت حیوانات خانگی

نگهداری حیوانات در کنار انسان ها نیازمند رعایت یکسری موارد بهداشتی می باشد. معمولا افرادی که برای نگه داری از حیوانات اقدام می کنند اصول نگه داری از حیوان را می دانند و سعی می کنند بهداشت حیوانات خانگی را به درستی رعایت کنند تا خطر ابتلا به بیماری انسان و حیوان را به حداقل برسانند. به همین منظور از لوازم آرایشی و بهداشتی حیوانات استفاده میکنند.

لوازم آرایشی و بهداشت حیوانات خانگی

اقلام و لوازم بهداشتی حیوانات خانگی شامل این موارد می باشد:

  • شامپوها
  • مواد ضدعفونی یا اقلام دارویی
  • عطرهای مخصوص برای برطرف کردن بوی حیوان
  • حوله و برس مخصوص

استفاده از شامپو برای حیوان باعث می شود از ایجاد کنه و مشکلات و بیماری های پوستی جلوگیری شود،توصیه می شود به طور روزانه و مرتب حیوان خانگی خود را شستشو داده و بدن آنها را با برس شانه کنید.

آرایش حیوان خانگی

آرایش حیوان خانگی شما می تواند در زیبایی آنها تاثیر به سزایی داشته باشد. کوتاه کردن موها و ناخن ها به سلامتی آنها بسیار کمک میکند. با رویش موهای حیوانات خانگی مانند سگ و گربه ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی مانند گره خوردن موها، ایجاد شپش و یا بیماری های واگیردار پوستی شود. مثلا سرعت رویش مو در یکسری از نژادهای سگ ها به قدری زیاد است که روی چشمان آنها می افتد و دید آنها را کم میکند پس باید به طور مرتب موهای آن ها را کوتاه شود.

کوتاه کردن موی گربه

معمولا سرعت رشد موی گربه ها بالا نیست ولی بهتر است برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلاتی مانند گره خوردن موها که به آن اشاره شد به طور مرتب موهای آنها را اصلاح کنید.

آرایش گربه

کوتاه کردن موی سگ

مدت زمان رشد موی سگ ها در هر نژادی متفاوت است در یک سری از نژادها رشد زیاد موی سگ باعث حالت نمیدی شدن آنها می شود، اگر کار با ماشین اصلاح موی سگ برایتان آسان است به صورت ماهیانه این کار را انجام دهید. در غیر این صورت آنها را به آرایشگاه مخصوص برده و موهای حیوان خود را اصلاح کنید. اگر حیوان شما در منزل آرامش بیشتری دارد بهتر است این کار در منزل انجام شود.

آرایش سگ

شسشوی حیوانات خانگی

یکی از موارد بهداشت حیوان خانگی شستشوی آنهاست ،شستشوی سگ ها و گربه ها معمولا کار سختی نیست اما اگر خودتان تمایل به انجام این کار را ندارید می توانید زمانی که آنها را برای اصلاح به آرایشگاه می برید کار شستشو را هم در همان جا انجام دهید. بسیاری از حیوانات از شستشو و آب ترس دارن البته این ترس به مقدارتربیت پذیری آن حیوان بستگی دارد. این ترس در خشک کردن آنها نیز می تواند اتفاق بیوفتد و اگر حیوان خانگی خود را به خوبی خشک نکنید و بدن حیوان دارای نم باشد با حرکت کردن درجاهای کثیف و آلوده تمامی آن کثیفی را به خود جذب می کند.

کوتاه کردن ناخن سگ ها و گربه ها

یکی از مهمترین موارد در بهداشت حیوان خانگی کوتاه نگه داشتن ناخن آنها می باشد، توجه داشته باشید که کوتاه کردن ناخن سگ اهمیت زیادی در سلامت آن دارد مخصوصا در سگ هایی که اضافه وزن دارند بلندی ناخن باعث آسیب به ستون فقرات آن ها می شود و در بسیاری از موارد ممکن است بلندی ناخن باعث آسیب زدن به صاحب حیوان و ایجاد زخم شود شود.

کوتاهی ناخن حیوانات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *