فرمان دادن به سگ

انواع فرمان هایی که می توانید به سگ آموزش دهید

انواع فرمان های اصلی برای آموزش سگ

چندین دستور یا فرمان اصلی وجود دارند که هر سگی باید آن‌ها را بداند این موارد به شما کمک می‌کند تا حیوان خود را تحت کنترل داشته باشید و انضباط را به او آموزش دهید. هنگامی که با سگ خود بازی می‌کنید، میتوانید زمان‌هایی را نیز برای یادگیری دستورها به او اختصاص دهید در برخی موارد استفاده به موقع و مناسب یک دستور می‌تواند جان حیوان شما را نجات دهد.

فرمان نگاه کردن

یکی از مواردی که هنگام آموزش سگ بسیار اهمیت دارد اطمینان از توجه کامل حیوان به شماست. به سگ خود دستور نگاه کن را آموزش دهید تا همیشه بتوانید در مواقع لزوم، توجه سگ را به خود جلب کنید.

احضار کردن سگ

این دستور باعث می‌شود سگ شما درهر شرایطی به سرعت نزد شما بازگردد. این نوع احضار تنها در مواقع اضطراری استفاده می‌شود، مانند هنگامی که سگ در حال رفتن به سمت خیابان است و ممکن است برای او و دیگران خطر آفرین باشد. آموزش مناسب این دستور می‌تواند جان سگ را در بسیاری از موارد نجات دهد. به یاد داشته باشید این نوع فرمان با احضار کردن عادی تفاوت دارد.

قرمان احضار کردن

دستور بیا یا احضار عادی می‌تواند شما را از خستگی و عصبانیت‌های زیادی دور کند. از این فرمان میتوانید هنگامی که قلاده او ازدستتان رها شده است  یا برای خواندن او از محیط بیرون از خانه و غیره استفاده کنید توجه داشته باشید از این فرمان فقط برای موارد مثبت استفاده کنید در این صورت سگ شما با خوشحالی نزد شما خواهد آمد.

فرمان با من بیا (همراه من باش)

فرمان با من باش به سگ

همراه من یا با من، دستوری است که برای جلوگیری از کشیده شدن قلاده توسط سگ  به کار می‌رود و به این معنی است که سگ در آرامش و بدون کشیدن قلاده همراه شما حرکت خواهد کرد قلاده‌ ای که بند آن کشیده نشود حس امنیت و آرامش بسیار بیشتری را ایجاد کرده و به اجتماعی شدن و تمرین دادن او کمک بسیاری خواهد کرد.

فرمان منع کردن

منع کردن دستوری است که به سگ شما می‌فهماند چیزی که به طرف آن می رود به او تعلق ندارد این فرمان می‌تواند جلوی خورده شدن خوراکی های مضر، اشیاء و وسایلی که نباید با آن در تماس باشد را بگیرد اگر سگ با این دستور به خوبی آشنا شده باشد میتواند سلامت او را از به خطر افتادن تا حد زیادی کاهش دهد. آموزش رها کردن نیز به سگ تعلیم می‌دهد چیزی را که با دهان خود برداشته است رها کند تا جلوی خوردن موادی که برای سلامتی او مضر هستند را بگیرد.

فرمان نشستن و خوابیدن

این دستور معمولا جزء اولین فرمان هایی می باشد که افراد به سگ خود آموزش می‌دهند در حالی که ممکن است این آموزش خیلی ابتدایی و ساده به نظر بیاید ولی می‌تواند نقش قابل توجهی در کنترل رفتارهای نامناسب سگ داشته باشد. از آن جا که سگ همزمان با نشستن نمی‌تواند بپرد، می توانید از این طریق جلوی پرش‌های ناخواسته او را به راحتی بگیرید.

در نظرداشته باشید که فرمان خوابیدن یا درازکشیدن هم می‌تواند سگی که به هیجان آمده است را به آرامش دعوت کند این دستور به دلایل مختلفی اهمیت زیادی دارد که مانند فرمان نشستن، می‌تواند جلوی رفتارهای ناخواسته و نا مناسب سگ را بگیرد.

فرمان منتظر ماندن

فرمان منتظر ماندن

وقتی که فرمان انتظار به سگ داده می‌شود، او از جای خود حرکت نمیکند مگر این که شما به او اجازه دهید. این دستور برای جلوگیری خارج شدن سگ از خانه یا ماشین بسیار مهم و مفید است دستور انتظار به سگ می‌فهماند برای رسیدن به خواسته اش باید صبر داشته باشد همچنین آموزش این دستور به او کمک می‌کند که مکان امن خود را ترک نکرده و برای دیگران مزاحمتی ایجاد نکند اگر سگ شما به خوبی با این فرمان آشنا شده باشد،می توانید کنترل بسیار زیادی روی رفتار او درجامعه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *